Göster / Gizle

Onur’un Gülüşü

Ligin ilk 16 haftasının belki de 10 haftasını “bu transferleri kim yaptı” sorusuna harcamış bir camianın en büyük merak konusuydu transferlerin nasıl olduğu.

Transferlerin teknik anlamda değerlendirilmesi için daha erken ancak genel anlamıyla şu notu düşebilirim ; oyuncuları Ersun Yanal’ın, bütçeyi yönetimin belirleyeceği formül en sağlıklısı.

Lige başlarken gerçekçi hedefini Avrupa Kupalarına katılmak olarak yola koyan Trabzonspor, yanlış transfer politikası neticesinde ikinci yarıyı “bitse de gitsek sezonu” haline getirdi.

Dün sahada mücadele eden ve mücadelesinin karşılığını da galibiyet ile süsleyen oyuncuların yüzlerinde bu ifade yoktu. Ama tabi bunun bir anlam kazanması için galibiyetlerin değilse bile mücadelenin süreklilik kazanması şart.

Dönelim saha içine. Asli görevi olan golcülüğü yerine getiremeyen DamDoy’un bir de bir forvet olarak 48. dakikada çift sarı karttan atılması iflasın ilanıdır. Direk kırmızı ile atılsaydı keşke. Yönetime “forvet işini geciktirmeyin” dedi bir bakıma. Ersun hoca belli ki fiziken takımı iyi hazırlamış ve sahaya doğru bir ilk 11 ile çıktı. Ancak takım 10 kişi kalmışken ve rakip Bursaspor ailece hücum yapacak iken defansına “yine de temkinli olalım” dedirten tek adam Castillo’yu oyundan çıkartışı tüm doğrularını götürebilecek nitelikte bir hataydı.

Yeni transferlerden Mass ve Pereira ile ilgili konuşmak için erken. Medjani ise bildik bir isim ve en büyük eksiği sahada kötü gidişata itirazı olan tek bir oyuncusu olmayan Trabzonspor için en önemli eksiğin giderilişi oldu. Olcay Şahan ise “yumuşak” Trabzonspor orta saha – hücum arası bölgesine direnç getirecek ve bu geçiş sürecinde faydalı olacaktır. Ayrıca eski takımı Beşiktaş’tan ayrılık sürecinde orta koyduğu karakter ve sadakat de takdir edilesi.

Bir son parantez de muhteşem kurtarışlarına alıştırdığı için çoğu zaman övülmekte ihmal edilen Kaptan Onur Recep Kıvrak için. Kaptan dün yine kurtarışları ile gemisini kurtardı. Kurtarışlarına ragmen gelen puan kayıpları o kadar üzmüşti ki onu, kurtarışlarının işe yaradığını görüp yaşadığı gol sevinci ve maç sonu sevinci kıymetliydi.

Trabzonspor, yarısını 10 kişi oynadığı maçta ligin en zor 4 deplasmanından birinden 3 puan aldı ve taraftarlarına mutlu bir haftasonu armağan etti. Bakalım gelecek haftasonları ne getirecek ?

Bu İçeriği Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

    Yazarlarımız