Göster / Gizle

Yargı süreci bitmiştir!

Arkadaşlar, bugün uzun zamandan beri kafamı karıştıran bir konuyu paylaşmak istiyorum ki sanki bu tuzağa başkanımız Muharrem Usta düşmüş gibi geliyor bana.

Şike davasında hukuk süreci devam ediyor diye” bana göre daha ziyade aldatmaca, konuyu zamana yaymaya, sulandırmaya yarayan bir söz.

Arkadaşlar, şike davasında ki burada kast ettiğim sportif yargılamadır. Cezai yargı ile Türkiye’de kauçuğa dönüştürmüşler. Çek babam çek!

Sportif yargılama en son Fenerbahçe’nin İsviçre Federal Mahkemesi’nin CAS’ın onayladığı UEFA kararına Fenerbahçe’nin itirazına ret kararına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi AİHM gitmemesi ile sonuçlanmıştır.

Yani UEFA’nın Fenerbahçe hakkında şike yaptı tespitini en son Fenerbahçe AİHM’ine gitmeyerek kesinleşmesine vesile olmuştur.
Sportif hukuk, yargılama süreci böylece Fenerbahçe’nin 4 maçta şike yaptığı tespitinin kesinleşmesi ile bitmiştir.

Hal böyleyken konuşmalarından Trabzonspor’umuzun başkanının bile hukuki süreç devam ediyor sözünü kullanmış olmasını doğru bulmuyorum, yanlıştır.

Devam eden süreç, attıklarında mangalda kül bırakmayan Türkiye’nin çimentosu olduğunu iddia eden benimde bir üyesi olduğum Trabzon camiasının tabiri caizse tapulu malını alamayacak kadar aciz olduğunu bütün dünyanın gördüğü bir acizlik sürecidir!

Bunun şike süreci ile hiç bir ilişkisi yoktur. Durum tamamıyla acizlikle anlatıla bilinir diye düşünüyorum.
Devam eden süreç Şener Şen’in filmlerinin konusunu çoktan geçmiştir. Köylünün, malı, namusu… vs ağanındır.
Ağaya karşı mülk hakkı iddia edilmez! otur oturduğun yerde misali.

Bu İçeriği Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

    Yazarlarımız